Een 31-jarige man heeft nu rood-getinte visie na het innemen van een hoge dosis van erectiele dysfunctie medicijnen die hij online besteld, volgens een nieuwe studie.

  • De geneeskunde sildenafil citraat, die wordt vaak verkocht onder de merknaam Viagra.
  • De drug veroorzaakt microscopische schade aan de man kegels — cellen in het netvlies die verantwoordelijk zijn voor de kleur van de visie.
  • In een verklaring, een dokter zei dat het geval is “laat zien hoe gevaarlijk een te grote dosis van een gebruikte medicatie kan worden.”

Een 31-jarige man, is het zien van rood — letterlijk — na een hoge dosis van erectiestoornissen geneeskunde beschadigd zijn kleur visie.

De man het verhaal is uitgewerkt in een case report gepubliceerd deze maand door het Netvlies Gevallen & de Korte Rapporten.

De man gezocht zorg op een spoedeisende zorg kliniek na het lijden van rood-getinte visie voor twee dagen, volgens een verklaring over de zaak uitgebracht door de Berg Sinaï Health System in New York. Hij vertelde de artsen dat de klachten begonnen kort na het nemen van een hogere dan de aanbevolen dosering van vloeibare sildenafil citraat)— een middel tegen erectiestoornissen vaak verkocht onder de merknaam Viagra — dat hij had gekocht online.

Op een normale dosis, sildenafil citraat kan visuele veranderingen die doorgaans worden opgelost door binnen een dag, aldus de verklaring. Maar wanneer het team van artsen gebruikt high-tech beeldvorming te onderzoeken of de man het netvlies, besloten zij de drug veroorzaakt microscopisch kleine verwonding aan zijn kegels — de cellen die verantwoordelijk zijn voor de kleur van de visie. De verklaring beschreven, deze schade zo “onomkeerbaar” en voegde eraan toe dat, ondanks verschillende behandelingen, de man rood visie is niet verbeterd sinds zijn diagnose meer dan een jaar geleden.

Richard Drew/AP

Zijn officiële diagnose was “persistent netvlies toxiciteit,” concludeert het rapport.

Voorbijgaande veranderingen, zoals wazig zien, gevoeligheid, en de kleur tinten staan bekend om de mogelijke effecten van sildenafil, volgens de Mayo Clinic. Gizmodo er gerapporteerd de drug is gekoppeld aan verlies van het gezichtsvermogen in sommige gevallen — maar het is niet bekend of de medicatie was de directe oorzaak.

Omdat de man kreeg het medicijn online, de auteurs konden niet uitsluiten dat zij besmet was door een aantal andere onbekende stoffen.

, Maar de afhaalmaaltijden boodschap is nog steeds dezelfde.

“de Mensen leven met de filosofie dat als het een beetje is goed, veel beter. Deze studie toont aan hoe gevaarlijk een te grote dosis van een gebruikte medicatie kan worden,” leiden onderzoeker Dr. Richard Rosen, directeur van het netvlies diensten op het New York Eye and Ear Infirmary van de Berg Sinaï, zei in de verklaring.